Відеозвіт першого засідання комітету ринків енергетики та комунальних послуг

Відеозвіт першого засідання комітету ринків енергетики та комунальних послуг, яке організував  Energy Club 04 жовтня 2019 року. На засіданні розглядалось питання локального заміщення газового опалення на теплоакумуляційне. На думку комітету такий підхід має право на впровадження, перш за все при будівництві нових житлових фондів, але за умови врегулювання нормативно-правового поля. За результатами роботи комітету було прийняте рішення розробити атлас рішень для розвитку регіональних енергосистем, де однією з пропозицій буде заміщення газового опалення на теплоакумуляційне. Відповідні пропозиції будуть надіслані офіційним зверненням на розгляд Уряду України.

«Наша мета – побудувати якісний та предметний діалог між владою та учасниками енергетичних ринків. Ми системно працюємо над тим, аби створити дієву платформу лідерів галузі для спільного вирішення проблемних питань, а також обміну думками та корисними ідеями з державними органами влади. Запроваджена структура комітетів Клубу один з наших інструментів такої комунікації», — підкреслив Президент Energy Club Андрій Костриця. 

Головним доповідачем по темі засідання комітету був член Energy Club та Виконавчий директор ТОВ «Контактор ВО» Сергій Ганнусик, який переконаний що впровадження інноваційних енергоефективних технологій надасть змогу вирішити питання поетапного переходу від використання викопних вуглецевих теплоносіїв до масштабного використання електроенергії, що в свою чергу дозволить вирішити питання енергетичної незалежності країни та значно поліпшить екологічний стан в Україні.

«Презентований мною підхід має економічну і екологічну доцільність, при широкомасштабному впровадженні він дозволить зекономити більше 0,6 млрд.грн бюджетних коштів та зменшити викиди оксиду вуглецю на рівні 1,8 млн.тон в рік», — підсумував Ганнусик. 

В обговореннях зазначеної теми взяв активну участь член Energy Club Валерій Безус, який звернув увагу на тонкощі регіональної політики з питань житлово-комунального господарства та запропонував комітету розробити атлас рішень локальних енергосистем.

«На мою думку потрібно створити атлас готових і ефективних рішень для роботи органів місцевого самоврядування. Це має бути, як пазл, який кожен регіональний керівник в залежності від наявних ресурсів та стану інфраструктури складатиме в інтересах своєї громади з метою найменшої платіжки», — зазначив Безус. 

Модератором засідання комітету виступив член Energy Club та експерт Центру Разумкова Максим Білявський, на його думку регіонам потрібна підтримка така пропозиція відповідає трендам декарбонізації та енергоефективного споживання ресурсів.

«На мій погляд раніше затверджена Кабінетом міністрів України національна ціль з енергоефективності потребує уточнень та зміщення акцентів в бік зменшення енергоємності. Заявлений показник в 20% до 2020 року є недосяжним і найголовніше необґрунтованим. Що потрібно врахувати перш за все? Кожен регіон України має власні унікальні можливості по енергоресурсам, їх потрібно визначити та побудувати модель розвитку регіональних систем енергопостачання та енергоспоживання. Тут стане в пригоді той атлас, який ми беремось розробити. Наступним кроком потрібно скласти зрозумілий та прозорий енергобаланс держави з урахуванням регіональних систем», — сказав Білявський.

Щодо розглянутої пропозиції, на думку експерта, слід детально оцінити її цінність на реальних практичних задач і розглядати, як один з інструментів досягнення енергоефективного споживання ресурсів у регіонах. Нагадаємо, що відповідно до політики діяльності Energy Club, в структурі Клубу було створено 7 комітетів за напрямками діяльності бізнес-об’єднання, це ресурси та енергоефективне споживання; сонячна енергетика; біоенергетика; інфраструктурні та інноваційні проекти; ринки енергетики та комунальних послуг; міжнародна співпраця, безпека та інвестиції; юридичне та кадрове забезпечення. За задумом Президента Energy Club Андрія Костриці в цих комітетах професіонали галузі відповідно до своєї компетенції будуть напрацьовувати та просувати стратегії вирішення проблемних питань галузі.

«Хочу подякувати колегам за участь в першому комітеті. Мені приємно що наше бізнес-об’єднання має можливість пропонувати практичні речі», — сказав Костриця під час закриття першого засідання комітету. 

Новости
Поиск по сайту
Архивы
Поиск по сайту