Блискавкозахист на сонячних електростанціях: як застосовувати ефективний захист

54364847_2591916720878660_1144614926187233280_n

А Ви знали, що  32 відсотки пошкоджень на сонячних електростанціях  викликані блискавкою.

Зміна клімату стало однією з головних проблем суспільства. Тому використання поновлюваних джерел енергії, які не виробляють забруднюючих викидів або парникових газів, знаходиться на підйомі.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), поновлювані джерела енергії є другим за величиною джерелом електроенергії, і, згідно з даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), виробництво чистої енергії збільшилася більш ніж на 8% в 2017 році, перевищивши 2179 ГВт по всьому світу. Серед усіх відновлюваних джерел енергії виділяється фотоелектричне обладнання, яке становить 32% від загального обсягу і має щорічне зростання на 10%.

Фотоелектричні установки піддаються впливу погодних умов, які можуть вплинути на їх роботу. Вони розташовані на великих площах з високим рівнем сонячної радіації, очищеної від дерев і об’єктів більшої висоти, що визначає підвищений ризик удару блискавки.

Більше 32% пошкоджень в сонячних панелях викликано блискавкою, тому атмосферні викиди є основною причиною погіршення їх стану (Південноафриканський інститут інженерів-електриків). Установки потужністю, яка дорівнює або перевищує 100 МВт, можуть бути безпосередньо підключені до електромережі, тому вплив блискавки може вплинути не тільки на установку, а й на мережу.

Пряме і індуктивне вплив променя може пошкодити і навіть зруйнувати модулі фотоелектричних панелей, регулятори заряду і інші електронні компоненти установки.

Ці ушкодження призводять до економічних втрат через витрати на заміну і ремонт пошкоджених деталей, а також до скорочення терміну корисного використання і продуктивності сонячних панелей. Цей останній аспект має велике значення, оскільки окупність інвестицій в фотоелектричні установку становить приблизно 20 років, період, який збільшується, якщо відбуваються пошкодження і знос. Вплив атмосферних розрядів в сонячних парках робить необхідним їх захист, використовуючи пристрої захисту від перенапруги і громовідводи.

Внутрішній захист від блискавки, щоб уникнути перенапруження в сонячних парках Удар блискавки, як на самій фотоелектричної установці, так і на прилеглих територіях, призводить до напруження в електричній системі і викликати пошкодження або руйнування електронних компонентів установки.

Такі збитки, що міжнародна норма IEC 60364-7-712 рекомендує використовувати захисні пристрої від стрибків напруги, а Німецька асоціація страховиків вимагає її інтеграції в фотоелектричні установки потужністю понад 10 кВт.

Сонячні парки використовують, на відміну від інших методів виробництва електроенергії, постійний струм (DC). Тому захист від перенапруги в сонячних електростанціях повинна бути специфічною для систем постійного струму і повинна бути встановлена ​​у всіх системах, на які може впливати блискавка.

Компоненти фотоелектричних установок, які повинні бути захищені від стрибків напруги. Всі компоненти інверторних станцій повинні бути захищені від перенапруги, включаючи розподільні коробки і інвертор. Системи зв’язку використовуються для контролю продуктивності фотоелектричної установки і дізнаються в режимі реального часу про збої в роботі сонячних панелей.

Модулі віддаленого профілактичного обслуговування фотоелектричних панелей. Також рекомендується, щоб усі фотоелектричні панелі мали кабелі, щоб частковий струм променю міг циркулювати через екран кабелю, не пошкоджуючи його сонячні елементи.Зовнішній захист від блискавки, щоб запобігти пошкодженню сонячних парків. Щоб уникнути попадання блискавки в модулі фотоелектричних установок, рекомендується використовувати громовідводи.

Дуже важливо, щоб на етапі проектування розташування і кількість блискавковідводів були оптимізовані таким чином, щоб на фотоелектричних панелях виникали найменші можливі тіні і, таким чином, уникати їх негативний вплив на вироблення енергії.

Тому важливо оптимізувати кількість і розташування блискавковідводів. У цьому сенсі рекомендується використовувати пристрої з великою захисною зоною, такі як блискавкоприймач LPS з ESE, оскільки їх потрібно меншу кількість.

Дізнатися більше та отримати консультацію можна за телефонами: 044-576-06-90 або 044-576-01-61.

pararrayos-fotovoltaica

 

Фото и текс взяті з першоджерела 🇪🇸: http://bit.ly/ProtecciónRayoParqueSolar

 

Новости
Поиск по сайту