Профілактика професійних ризиків у вітроенергетиці

70514307_3008169605920034_5308988037835784192_o

 

Поривчастий вітер та погана погода — надзвичайно небезпечна комбінація, особливо коли грозова буря наближається або формується поруч з вітропарками. Основним пріоритетом для спеціалістів щодо запобігання трудових ризиків буде, без сумніву, безпека працівників.

Оператори, що працюють в вітряних турбінах, повинні бути попереджені про достатній час, щоб спуститися з вітряних турбін і знайти місце для притулку. Для того щоб цей процес відбувався поетапно і без ризику, профілактичні заходи, прийняті технічними фахівцями, повинні проводитися за десятки хвилин.

Кожну секунду одночасно співіснують близько 2000 штормів і близько 100 променів падають на землю. Таким чином, за оцінками, близько 4000 щоденних штормів і 9 мільйонів атмосферних викидів всього за 24 години. За даними NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень), ця величезна частка блискавок викликає більше 20 000 смертей і 240 000 травм на рік. Ці дані дійсно викликають тривогу і повинні враховуватися при складанні профілактичних планів, щоб уникнути або мінімізувати можливий збиток.

Вітрові турбіни і блискавки ВЕС, завдяки своїм характеристикам і розташуванню, є одним з найбільш схильних до пошкодження блискавкою: його оператори працюють на відкритих просторах, ізольованих, а іноді і в гірських або морських районах. Ці характеристики визначають час евакуації персоналу, яке, як відомо, вище, ніж в інших секторах.

Вітряні турбіни також зазвичай розташовані в найвищих точках і вище, ніж навколишні елементи, тому вони стають ідеальною точкою викиду променя під час цих штормів.

Прямий вплив блискавки на людину може привести до серйозних травм і навіть до її смерті. Аналогічно, працівники вітряних турбін, які підвішені на великій висоті або ремонтують або виконують технічне обслуговування цього обладнання, можуть піддаватися впливу прямого або опосередкованого удару блискавки.

У вітроенергетиці звичайний захист від прямих грозових розрядів не може гарантувати, аби уникнути певних пошкоджень, особливо в лопастях, і тим більше гарантувати безпеку операторів. Компанія Aplicaciones Tecnológicas розробила місцеву експертну систему раннього попередження про ризик удару блискавки ATSTORM, здатну ідентифікувати як формування, так і наступ гроз, з попередніми наданням за десятки хвилин , які необхідні для ініціювання превентивних дій, що зводять до мінімуму ризики.

#Aplicaciones_Tecnológicas

Детальніше про систему ATSTORM®: на іспанській мові і на англійській мові

Атмосферні викиди на вітряних електростанціях є зростаючою проблемою, і проведені дослідження, такі як IMIA (Міжнародна асоціація інженерів-страховиків), підтверджують, що 20% інцидентів з вітряними турбінами в Данії за останні 15 років відбуваються через блискавку. Тому використання системи виявлення штормів допомагає знизити ризики, пов’язані з цим явищем.

Якщо ви зацікавлені в отриманні додаткової інформації про наш продукт і в захисті ваших об’єктів, не зволікайте та звертатися до нас, ми проведемо індивідуальне дослідження  зателефонуйте нам044-576-06-90,044-576-01-61 або напишіть нам на e-mail: project@kontaktor.com.ua

Новости
Поиск по сайту
Архивы
Поиск по сайту